Laptop dla dziecka

Zakup laptopa dla dziecka nie jest wcale drogi, ale trzeba pamiętać o tym, żeby rzeczywiście nie przepłacić za coś, za co przepłacać się nie opłaca. W czasach, kiedy każde dziecko musi mieć laptopa, dosłownie nie jesteśmy w stanie mu tego odmówić. Bywa tak, że posiadanie laptopa jet dosłownie szkolnym wymogiem. W szkole narzucone jest, że dziecko musi mieć takie urządzenie. Dlatego rodzice uruchamiają swoje rezerwy finansowe i dokonują takiego zakupu.

Jaki laptop dla dziecka?

Zakup laptopa dla dziecka na raty bywa bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy rodzice nie mają wystarczających funduszów na to, żeby na jeden raz iść do sklepu i zdecydować się na takie urządzenie. W takiej sytuacji wydanie 200 czy 300 zł miesięcznie jest mniej bolesne niż jednorazowe wydanie 2500 lub 3000 zł. Jasne jest natomiast to, że zanim wybierze się laptopa dla dziecka, trzeba się dobrze zastanowić nad tym, czego nasz maluch potrzebuje. Jeżeli mamy dziecko w wieku szkoły podstawowej, to jasne jest, że nie kupimy mu notebooka z dedykowaną karta graficzną i jakimś ekranem 4K, bo będzie to całkowicie nieopłacalne. Natomiast w momencie, kiedy nasze dziecko chodzi do gimnazjum lub do szkoły średniej i zajmuje się w tej szkole projektowaniem albo ma aspirację, żeby kupionego mu laptopa wykorzystywać jeszcze na studiach, to jasne jest, że urządzenie może być droższe.

W dzisiejszych czasach nawet, kiedy kupuje się laptopa dla mniejszego ucznia, trzeba postawić na następujące parametry:

 • Dysk twardy – minimum 300 GB, bo dzięki takiemu dziecko będzie mogło przechowywać wszystkie swoje pliki, zdjęcia z wycieczek szkolnych czy filmy i będziemy mieli pewność, że nie zabraknie mu miejsca na te pliki.
 • Pamięć RAM – jeżeli chodzi o RAM, to nie ma co przesadzać. Laptop dla dziecka do szkoły nie musi posiadać dużej ilości RAM-u, dlatego że dziecko nie gra w gry, nie projektuje w jakichś zaawansowanych programach i nie robi niczego, co wymagałoby otwarcia jednocześnie bardzo wielu okien. To natomiast determinuje fakt, że dziecku wystarczy w laptopie z powodzeniem 2 lub 4 GB RAM-u.
 • Ekran – jeżeli chodzi o ekran, to nie ma co przesadzać. Najlepszy będzie ekran HD, nie ma sensu inwestować w ekran FULL HD, jeżeli dziecko nie wykorzysta możliwości, jakie ten ekran daje, a nie wykorzysta ich na pewno. Ważne jest natomiast to, żeby ekran laptopa dla dziecka miał matową matrycę. Taka matryca gwarantuje zabezpieczenie przed odbijaniem się promieni słonecznych, a co za tym idzie, oszczędza wzrok dziecka. Matowa matryca to jedna z podstawowych rzeczy, które musi posiadać laptop dla ucznia.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  admin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz