Laptop na ratyLaptop na raty

Laptop to czasami wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Im droższego urządzenia potrzepujesz, tym jasne staje się, że musisz na niego wydać więcej. Niestety nie zawsze jest tak, że mamy wystarczający budżet na to, żeby takie urządzenie kupić. Powiedzmy, że młody student kierunku inżynierskiego potrzebuje naprawdę dobrego notebooka, ale ani jego, ani jego rodziców nie stać jest na to, żeby wydać naraz kilka tysięcy złotych. Co wtedy? W takim przypadku warto kupić laptop na raty.

Zakup laptopa na raty

Kupienie laptopa na raty to doskonały pomysł w momencie, kiedy nie masz na jeden raz tyle pieniędzy, żeby zapłacić pełną cenę, a mimo to nie chcesz rezygnować z zakupu ani z jakości urządzenia, jakie sobie upatrzyłeś. W takim przypadku jasne jest, że trzeba będzie się zdecydować na raty. Jak one wyglądają i jak się je bierze?

 • Przede wszystkim musisz znaleźć sklep, który działa w systemie ratalnym, a więc umożliwia Ci kupienie laptopa na raty. Nie wszystkie sklepu dają taką możliwość.
 • Kiedy już znajdziesz sklep, w którym sprzedaje się na raty, dowiedz się, czy są to raty 0%, czy też musisz za nie jeszcze dopłacić. Jeżeli musisz dopłacić, to może warto poszukać (o ile da się znaleźć) taki sklep, w którym nie będzie trzeba dopłacać nic poza ceną notebooka.
 • Kiedy już zdecydujesz się wstępnie na dany sklep i konkretny laptop na raty, zobacz, jaka będzie ostateczna cena Twoich rat. Być może porównanie sklepów pod tym kątem pokaże Ci, że to, jaka jest cena na przecenie, a jaka jest ostateczna stawka, za jaką kupujesz, będzie całkiem inna. Przykładowo konkretny laptop w danym miejscu po przecenie kosztuje równe 2000 zł i Tobie wydaje się, że jest to okazja. Tymczasem taki sam albo podobny notebook na przecenie w innym sklepie kosztuje 2300 zł i wydaje Ci się, że jest to dużo. Tymczasem może być tak, że w tym pierwszym sklepie ostateczna cena notebooka na raty wynosi 2400 zł, natomiast w tym drugim masz raty 0% i tam zapłacisz tylko 2300 zł. Niby nie dużo, ale różnice mogą być czasami znaczące.
 • Sprawdź też dokładnie, na ile rat możesz rozłożyć swoją płatność za laptopa. Czy czasami nie jest tak, że w jednym sklepie raty są ustalone z góry, natomiast w innym możesz je dowolnie konfigurować, w zależności od tego, jakie są Twoje możliwości finansowe. Zdarza się też czasami, że możliwe jest odroczenie spłaty jednej lub więcej rat.

Notebook na raty to super pomysł, kiedy szybko potrzebujesz urządzenia i nie masz pełnej kwoty na jego zakup. Jednakże opłaca się to tylko wtedy, kiedy ostateczna cena laptopa jest naprawdę korzystna, a Ty nie masz problemu z tym, żeby na bieżąco płacić raty.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  admin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz